Întrunirea Cercului pastoral-misionar „Sf. Dumitru” Dersca

Viața parohiei Februarie 11, 2017

Vineri, 10.02.2017, ora 15, prima întâlnire din acest an a preoților din Cercul pastoral-misionar „Sf. Dumitru” Dersca, Protopopiatul Dorohoi. Deja, s-a creat o tradiție de a fi primii care organizăm această întrunire la biserica parohială din Rogojești, sub coordonarea parintelui paroh, în prezenta a numerosi credinciosi din Rogojesti cât și din localitățile vecine. A fost săvărșită Taina Sfântului Maslu. Părintele paroh în calitate de coorddonator a Cercului pastoral-misionar a delegat pentru rostirea cuvantului de învățătură pe părintele Ilie-Iulian Ivaniciuc de la parohia Sinăuți. La final  părintele paroh în calitate de gazdă a evenimentului a adus alese mulțumiri  preoților prezenți și tuturor credinciosilor participanți.